Odrobaczanie ludzi jest bardzo kontrowersyjnym tematem, ponieważ ma ono tak wielu zwolenników, jak i przeciwników. Stosowanie takiej metody w dalszym ciągu nie jest aż tak popularne i często stosowane. Ale czy warto?
Ta naprawdę w ludzkim organizmie może rozwijać się bardzo wiele pasożytów i są to między innymi:
- lamblia jelitowa,
- pełzak czerwonki,
- tasiemce
- owsiki,
- glista ludzka,
- włosień kręty,
- świerzbowiec ludzki,
- wesz ludzka.
Pasożyty najczęściej atakują dzieci, które są zazwyczaj pierwszą osobą w rodzinie, u której pojawia się problem.
Jak można zarazić się pasożytem?
Pasożyty do organizmu mogą dostać się przez nieodpowiednią higienę i wkładanie do ust brudnych rąk.
Poza tym w kręgu ryzyka są osoby, które w dużych ilościach spożywają takie potrawy, jak np. sushi oraz duże ilości mięs.
Pasożyty ludzkie można wykryć także we krwi, moczu, treści dwunastniczej lub innym materiale biologicznym. Więc aby się zbadać, należy pójść do laboratorium.
Odrobaczanie
Należy pamiętać, że odrobaczanie ludzi powinno odbywać się tylko i wyłącznie pod okiem specjalistów, czyli przede wszystkim lekarza. To on wypisuje receptę na lek, dzięki któremu organizm zostanie odrobaczony.
Jednak należy pamiętać, że niektóre z leków poradzą sobie jedynie z dorosłymi formami pasożytów, z tego względu, że działają na ich układ mięśniowo-nerwowy i nie są pomocne w walce z larwami.
Ponadto przede wszystkim należy pamiętać o tym, że takie stosowanie takich lekarstw może przynosić również efekty uboczne. Także lekarstwa będą pozbywały się z organizmu pasożytów i ich larw (tylko niektóre lekarstwa), ale będę przynosiły inne niepożądane objawy.
Domowe sposoby na odrobaczanie
Jest wiele domowych sposobów na odrobaczanie ludzi, ale wszystkie powinny być wykonane za zgodą lekarza prowadzącego.
Do przykładowych sposobów domowych należą przede wszystkim:
- spożycie na czczo 25-30 gramów pestek dyni, po 2h od spożycia należy zażyć środek przeczyszczający; można powtórzyć po dwóch dniach; metoda tylko dla dorosłych,
- sok na pasożyty przygotowany z 10 główek czosnku zalanych sokiem z kiszonych ogórków,
- terapia ziołowa – dostępne są różne kombinacje i połączenie; warto porozmawiać z lekarzem o przyjęciu konkretnych ziół,
codzienne jedzenie 6 łyżek oleju kokosowego, - dieta jabłkowa.
Poza tymi wymienionymi sposobów jest jeszcze naprawdę bardzo dużo, dlatego warto wśród wszystkich dostępnych znaleźć taki, który będzie dopasowany dokładnie do indywidualnych potrzeb każdego organizmu. Koniecznie każda osoba powinna sprawdzić coś, co będzie dla niego najlepsze.